صفحه ها
دسته
عاشقونه ღ☆ஜ
لينك شخصي
لينك
قابل ورود
وبستون هوشمند
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 38477
تعداد نوشته ها : 15
تعداد نظرات : 3
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

مادر بردها قطعات پیچیده ای هستندکه ارتباط میان اجزای مختلف کامپیوتر را با یکدیگر فراهم می کنند.قطعات روی مادر برد را می توان به گروههای کلی زیر تقسیم کرد:

 

1.     سوکت یا سوکتهای مربوط به cpu

 

2.     اسلات های توسعه  ISA PCI و AGP

 

3.      سوکت های مربوط به حافظه های RAM

 

4.     CHIPSET  مادر برد

 

5.   تراشه ROM BIOS به اضافه حافظه CMOS و باتری backup که برای حفظ محتویات این حافظه RAM  مورد استفاده قرار می کیرد.

 

6.     کریستال کلاک . پایه های برق دهی به مادر برد

 

7.   پورت های I/O  برای ارتباط سریال و موازی شامل پورت های سریال و موازی استاندارد و پورت های PS/2 و USB

 

8.     کنترل کننده های FDC و IDE

 

9.     پایه های خبری و کنترلی

 

مادر برد ها به سه نوع کلی AT ، XT و ATX تقسیم می شوند که مادر برد های XT برای پردازنده های 8بیتی اولیه مورد استفاده قرار می گرفتند.

 

مادر بردهای AT و ATX برتری های بسیاری نسبت به این مادربرد های قدیمی دارند که از میان آنها می توان به گذرگاه های جدیدتر PCI و AGP اشاره کرد.

 

سوکت های CPU متداول که در مادربرد های امروزی مورد استفاده قرار می گیرند سوکت های ZIF و سوکت های SLOT 1 هستند.سوکت های ZIF برای پردازنده های قدیمی اینتل و پردازنده های کمپانی های رقیب اینتل مانند AMD و Cyrix استفاده می شوند و سوکت های  Siot 1 نیز برای پردازنده های پنتیوم  II به بعد اینتل مورد استفاده قرار می گیرند.معمولا یک مادربرد با CPU های با سرعت های مختلف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد که بدین منظور اعمال تنظیماتی با استفاده از جامپر ها و سوئیچ های DIP لازم است. حافظه RAM اصلی ترین حافظه ای است که برای ذخیره موقت اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد.حافظه های RAM به طور کلی به دو گروه استاتیک و دینامیک تقسیم می شوند که ماژول های  حافظه های RAM موجود در بازار همگی حافظه های دینامیک هستند.ماژول های حافظه RAM دینامیک از نظر بسته بندی مورد استفاده برای حافظه RAM به دو نوع کلی SIMM و DIMM تقسیم می شوند که حافظه های DIMM جدیدتر بوده و کارایی بالاتری دارند.علاوه بر تفاوت میان بسته بندی ماژول های حافظه RAM تکنولوژی مورد استفاده در حافظه های RAM مختلف نیز با یکدیگر متفاوت هستند البته تقریبا تمام حافظه های RAM جدید از تکنولوژی SDRAM استفاده می کنند .برخی از حافظه های RAM نیز امکان تشخیص و حتی تصحیح خطای RAMرا برای کاربر فراهم می کنند که برای کامپیوتر های سرور و سائر محیط های حساس مناسب هستند.این حافظه ها به دو گروه کلی حافظه های  Parity دار و ECC  تقسیم می شوند.

 

گذرگاه یا باس به مسیر اطلاعات در مادربرد و کارت های افزودنی اطلاق می شود.کارت های افزودنی در اسلات هایی نصب می شوند که از طریق این باس ها با CPU وبا یکدیگر در ارتباط هستند. اسلات های PCIوISA و  AGP اسلاتهای هستند که در مادربرد های امروزی بیشترمورد استفاده قرار می گیرند.

 

پورت هایی برای اتصال مادر برد به ادوات مختلف به کار می روند وشامل انواع پورت های موازی وسریال وusb و رابطهای برای صفحه کلید وموس می باشند. استاندارد IEEE 1284 استانداردی است که نحوه استفاده از پورت مواری دو طرفه را تعیین می کند.

 

پورت موازی دارای مدهای سنترونیکس یا EPP,SPP,ECP ودریافت چهار یا هشت بیت از یک وسیله خروجی می باشد. مدهای سنترونیکس و            ECPبرای ارتباط با ادوات ذخیره سازی داده به کار می رود برای ارتباط سریال نیز از پورت های COM استفاده می شود که دارای دو فرمت متداول DB 9وdb 25می باشد .

 

پورت PS/2برای موس استفاده می شود پورت USBپورتی است که در کامپیوترهای جدید مورد استفاده قرار گرفته است ومی توان تا 127 دستگاه جانبی را از طریق آن به کامپیوتر وصل کرد. پورتUSBدارای ویژگی PLUG and PLAY بوده وسرعت انتقال آن به MBPS  12 می رسد که حدود 6 برابر حداکثر سرعت پورت موازی می باشد.

 

برای اتصال یک وسیله جانبی پورت سریال یا موازی کامپیوتر از کابل LINKوبرای تست صحت عملکرد هر یک از این پورتها از LOOPBACK PLUG استفاده می شود. امروزه اکثر پورت های سریال وموازی به صورت Onboardمورد استفاده قرار می گیرند ولی در گذشته معمولا از کارتهای I/Oاستفاده می شد.

 

سیستمهای اولیه XTبه دلیل اشکالاتی از قبیل محدودیت عرض گذرگاه داده ،عدم وجودSETUPنرم افزاری ومحدود بودن فضای حافظه RAMقابل آدرس دهی جای خود را به سیستمهای ATدادند. سیستمهای ATبرای مدتهای مدید تنها انتخاب ممکن بودند ولی امروزه بیشتر سیستمهای ATXمورد استفاده قرار می گیرند که از مزایای آنها می توان به قابلیت کنترل منبع تغذیه وخاموش کردن کامل سیستم به هنگامSHUT DOWN  اشاره کرد.

 

مادربردها برحسب نوع اسلات CPUبه دو گروه عمده SLOT 1وsocket 7تقسیم می شوند که سوکتهای  SLOT 1 برای پردازند های جدید پنتیوم IIبه بعد مورد استفاده قرار می گیرند. ازتفاوتهای دیگرمیان مادر بردها می توان به تفاوت سرعت گذرگاه سیستم تعداد ونوع اسلاتهای مورد استفاده وCHIPSETمادربرد اشاره کرد.

 

در خرید مادربردبای به نوع وسرعت CPUقابل استفاده وسرعت گذرگاه اصلی سیستم وتعدادو نوع حافظه های RAMقابل نصب پورتهای ورودی وخروجی وادوات اضافی ONBOARD,CHIPSET مادربرد توجه کرد.

 

هر کامپیوتردارای BIOS می باشد که در یک حافظه ROMذخیره می شود.

 

BIOS مجموعه ای از روتین های نرم افزاری است که به محض روشن شدن کامپیوتر اجرا می شوند.برنامه CMOS Setup با استفاده از محتویات BIOS  و تنظیمات صورت گرفته توسط کاربر سخت افزار را در ابتدای راه اندازی کامپیوتر آزمایش می کند،سیستم عامل را اجرا کرده از انتقال داده در میان ادوات مختلف پشتیبانی می کند.علاوه بر داده های پیکر بندی سیستم تاریخ و ساعت واقعی نیز در CMOS حفظ می شود .از آنجا که CMOS در یک حافظه RAM ذخیره می شود برای حفظ محتویات آن از یک باتری Backup استفاده می شود.

 
يکشنبه هجدهم 12 1387

 

برای بالا بردن سرعت اعمال مختلفی که در ویندوز انجام می شود می توانید از روش زیر استفاده کنید:
در پارتیشن بندی هارد دیسک خود یک درایو جداگانه که فقط برای فضای مبادله استفاده خواهد شد جدا کنید. این درایو حداقل باید  200 مگا بایت فضا داشته باشد. در مسیر زیر :
Control Panel>System>Performance>Virtural memory
روی "
let me specify my own setting" کلیک کرده و آن را روی درایوی که به این منظور جدا کرده اید set کنید. اگر شما آن درایو را به اندازه 200 مگا بایت گرفته اید باید مینیمم مقدار را 150 مگا بایت و ماکزیم مقدار را 200 مگا بایت قرار دهید کامپیوتر خود را restart کنید باید یک بهبود محسوس در سیستم ملاحظه کنید.
شوخی های مزاحم در
email
یک مشکل بسیار گسترده در اینترنت
وجود دارد و آن پیغامهای الکترونیکی که در مورد یک ویروس هشدار می دهند و این هشدار در مورد یک email با یک عنوان ( subject ) مشخص می باشد که این email ها ویروس های خطرناک هستند و به کامپیوتر شما آسیب می رسانند.
مثال
:
Please do not open up any mail that has this title.
It will erase your whole hard drive. This is a new
e-mail virus and not a lot of people know about
it, just let everyone know, so they won"t be a victim.
Please forward this e-mail to you friends!!!
Remember the title: JOIN THE CREW.
مثال دیگر:
Subject: VIRUS WARNING VERY IMPORTANT
Please read the following message we received from a client.
If you receive an email titled "It Takes Guts to Say "Jesus""
DO NOT open it. It will erase everything on your hard drive. So, you must delete it.
Forward this E-MAIL out to as many people as you can. This is a new, very
malicious virus and not many people know about it. This information was
announced yesterday morning from IBM; please share it with everyone
that might access the internet. Once again, pass this along to EVERYONE in
your address book so that this may be stopped. AOL has said that this is
a very dangerous virus and that there is NO remedy for it at this time.
Please practice cautionary measures.
اگر شما
email ای مانند این دیدید آن را برای کسی نفرستید! ویروسهای "Jion The Crew" و "It Takes Guts to Say "Jesus"" شوخی هستند! ویروسهای شوخی دیگری وجود دارند مانند:
"Win a Hliday" , "AOL4Free" , "Pen Pal Greetings", "ghost" , "Deeyenda"
و بد نام ترین آنها "
Good times" است.
 ویژگیهای اخطار ویروسهای شوخی:
تأکید بسیار
یک هشدار که ویروس فقط با باز کردن پیغام فعال می شود ( شما نمی توانید فقط با باز کردن یک پیفام آلوده شوید مگر اینکه یک پیوست (
attachment ) را باز کنید.
کلمات « این یک ویروس جدید است که بسیاری از مردم آن را نمی شناسند » در آن دیده می شود
دستور العملها به شما می گویند که با دنبال کردن یک لینک آن را برای کسانیکه می شناسید بفرستید.
 با اشاره به اینکه ویروس روز قبل بوسیله یک شرکت یا گروه کامپیوتری معتبر مانند "
IBM" یا "Microsoft" و یا ... اعلام شده است می خواهند هشدار خود موجه جلوه دهند.
در اینجا یک مثال از یک هشدار حقیقی در مورد ویروس وجود دارد:
Hi all,
There is a virus (a "worm", actually) currently doing the rounds that
comes packaged in a file called PrettyPark.exe attached to an email.
Apparently it has been around since May last year, but has proliferated
recently and is currently by far the most "popular" subject of enquiries
at Symantec"s anti-virus research center.
The usual rules apply: don"t open it.
Information (including a fix if you are infected) is available at this
site:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/prettypark.worm.html
Good luck, Take care.
ویژگیهایی که نشان می دهند این ویروس مربوط به یک ویروس واقعی است عبارتند از :
پیغام به شکل ساده و زبان منطقی و مستدل بیان شده است ( بدون هیچگونه بزرگنمایی در لغات )
پیغام در مورد باز کردن یک بایل الصاقی (
attachment ) هشدار نی دهد
پیغام آدرس سایت معتبری را می دهد که در آن می توانید در مورد ویروس اطلاعات بیشتری پیدا کنید.
در پیغام اطلاعاتی در مورد اینکه اگر کامپیوتر شما آلوده به ویروس شد چه کار باید انجام دهید به شما اطلاعاتی میدهد.
در پیغام از شما خواسته نمی شود که آن را برای کسی بفرستید
تعمیر
CD
آیا
CD هایی دارید که دارای خشهای زیادی است و برای استفاده از آنها با مشکل روبرو هستید. در این مقاله یک راه حل به شما ارائه می کنیم که امتحان آن ضرری ندارد. و امیدوارم به درد شما بخورد.
CD خود را با آب و صابون بشویید. سپس آن را کاملاً خشک کنید. سپس از مقدار کمی پولیش اتومبیل ساده استفاده کنید. اجازه دهید خشک شود. آنرا با یک پارچه نرم یا پنبه به آرامی جلا دهید.
توجه: سعی کنید با یک پنبه تمیز
CD را کاملاً خشک کنید و اثری از پولیش روی CD نماند چون ممکن است به درایو CD شما آسیب برساند.
این روش را یکی از دوستان پیشنهاد داده است و بنده
خودم آنرا امتحان نکرده ام بنابراین در مورد اینکه ممکن است درایو CD شما صدمه ببیند نمی توانم اظهار نظر کنم بنابراین تا مجبور نشده اید این کار را انجام ندهید.

 

يکشنبه هجدهم 12 1387

 

 پرینتر لیزر با کمک الکتریسیته ساکن کار می کند. یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. و یک اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود و به شکل متن یا تصویری که باید پرینت گرفته شود یک صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و منفی تشکیل می شود این صفحه بوسیله تونر که دارای پودر های با بار مثبت است پوشانده می شود بنابراین آن نواحی از صفحه که دارای بار منفی هستند این پودرها را جذب می کنند پس از آن کاغذ از روی آن عبور داده می شود تا تصویر مورد نظر روی ان بوجود آید. در مرحله بعد کاغذ باید از غلتک های داغ عبور کند تا پودر روی کاغذ سوخته و دائمی شود. در هر پرینتر لیزر رنگی  چند مرحله برای این کار وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط کنند.
سرعت و قیمت مناسب نسبت به عملکرد خوب باعث شده است تا پرینتر
های لیزر برای حرفه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به خصوص نوع سیاه و سفید آن با قیمت نسبتا ارزان در بسیاری از ادارات و شرکتها و حتی خانه ها یافت می شود. ولی پرینتر لیزر رنگی هنوز برای بسیاری از افراد گران است و فقط برای کارهای حرفه ای استفاده می شود که احتیاج به کیفیت بسیار عالی دارند. پرینتر های لیزر زبان فرمان خود را دارند که اطلاعات دیجیتال دریافتی را به یک فایل تصویری از نوع Bitmap تبدیل می کنند که در نهایت پرینت گرفته می شوند. قابلیتهای Adobe post در بسیاری از پرینتر های لیزر یافت می شود که آنها را برای طراحان گرافیک بسیار مناسب کرده است. زبان PCL شرکت HP یکی دیگر از ربانهای معمول است که در پرینترهای لیزر استفاده می شود.
در سال 1984 کمپانی
HP  اولین پرینتر لیزر رومیزی را تولید کرد و اکنون پرینتر های لیزر به وفور در بازار یافت می شوند و طرفداران بسیار دارند.

 

يکشنبه هجدهم 12 1387

 

ناپدید شدن درایوها!
از دستـرس خـارج شدن درایوهای کامپیوتر، بخش بزرگی از عملکـرد کامپیوتـر شمـا را غیـر فعال می‌کنـد. حتـی اگر بـتوانید به فایل‌های موجود در درایوهای هارد‌دیسک کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید، بـاز هـم عـدم دستـرسـی بـه درایـو CD یا DVD می‌تواند مشکل ساز باشد.
مشکل وقتی بروز می‌کنـد که کاربـر، یک برنامه به ویژه از نوع ضد ویروس یا نـرم‌ افزارهای ضبط
CD را روی سیستم خود نصب یا اجـرا می‌کند یا برنـامه‌‌ای از ایـن نوع را که بر روی سیستم قرار دارد، از حالت نصب خارج می‌کنـد (UNINSTALL). البتـه این تنها دلیل ممکن نیست. اما منشا اصلی مشکل در این بـرنامه‌ ها ایجاد تغییرات نادرست در رجیستری سیستم است.
وقتـی شما برنـامه‌ای را نصب یا حـذف می‌کنیـد، اطلاعـات رجیستـری خود به خـود تغییـر می‌کند (یا باید تغییر کند) یا تغییرات در رجیستـری با یک برنامه موجود در تناقض است و یا حالت‌هـای حذف همه ورودی‌هـای مرتبط با برنـامه، از رجیستری حذف نشده‌اند. باقی ماندن اطلاعات در رجیستری نیز می‌توانـد مشکل ساز باشد.
دریافت یک برنامه اصلاح رجیستری
برای رفع چنین ایرادهایی از رجیستری سیستم، می‌توانید از آدرس
WWW.AUMHA.ORG/DOWNLOADS/CDGONE.ZIP یک برنامه اصلاح کننده رجیستری دریافت کنید. اما قبل از آنکه این نسخه را دریافت و استفاده کنید، باید نکات زیر را در نظر بگیرید:
کاربران ویندوز
XP ابتدا باید با استفاده از ابـزار تهیه نسخه پشتیبان، یک کپـی از رجیستری سیستـم خود تهیه کنند. برای تهیه پشتیبان: در پنجره RUN عبارت "REGEDIT " را تایپ کنید. برنامه رجیستری باز می شود، گزینه EXPORT را از منوی FILE انتخاب کنید.و فایل پشتیبان را ذخیره نمایید.
اگر که با رجیستری کار کردید و دیدید که اشتباها یک فایل را پاک کرده و یا نام آنرا تغییر دادید، می توانید برای برگشتن به وضعیت سابق، بر روی فایل پشتیبان ایجاد شده (همان فایلی را که از طریق فرمان
EXPORT ذخیره کردید)، دوبار کلیک کنید و به سوالی که از شما می پرسد، جواب YES دهید. دقت داشته باشید که پسوند فایلهای رجیستری، REG می باشد.
بعد از ایجاد نسخـه پشتیبـان، می‌تـوانید برنامه را مستقیمـا اجـرا کرده یا آن را روی سیستم خود ذخیـره و سپـس اجـرا کنید. اگـر به هیـچ یک از درایوهـای سیستم خود دسترسی ندارید، این برنـامه را مستقیما اجرا کنید. در غیر این‌ صـورت بـرنامه را در یکی از درایـوها ذخیره کرده سپس با یـک ویروس‌ یاب محتویات برنامه را بررسی کنید.
نـام نرم‌افزار ترمیمی که به آن نیاز دارید
CDGONE.REG است. فایـل را بـاز کنید. ایـن فـایـل از طـریق حذف ورودی‌هـایی که برنامه ایـراد دار به رجیستری شمـا افـزوده بود، رجیستری را اصلاح می کنـد. برنـامه خود را مجـددا راه انـدازی کنـید تـا درایـوهـای شـمـا در دسترس قـرار گیرند. اگر به بـرنـامه‌‌ای که این مشکـل را ایجاد کرده نیاز دارید، باید مجددا آن را نصب کنید.
برنامه را غیرفعال و مجددا فعال کنید.
تولیدکنندگان نرم‌ افزارهای معتبر هیچ گاه احتمال تداخل بین برنامه خود را با سایر برنامه‌‌ها یا درایورها انکار نمی‌ کنند.
درایورها برنامه‌‌های کوچکی هستند که قطعاتی مانند صفحه کلید و ماوس را کنترل می کنند. برای مثال سایت
SYMANTEC واقع درآدرس WWW.SYMANTEC.COM، دستوراتی را در وب‌ سایت خود قرار داده تا با آنها بتوان تداخل بین برنامه ضد ویروس NORTON ANTIVIRUS و درایوهای ذخیره‌‌سازی قابل حمل را برطرف کرد.
این وب سایت گزارشی دارد مبنی بر اینکه یکی از امکانات برنامه ضدویروس
NORTON با نام AUTO-PROTECT ممکن است در قسمت زمان‌ بندی خود با بعضی از برنامـه‌ هایی که هم زمان با بارگـذاری سیستم فعال می‌ شوند، دچـار تداخل شود. راه حـل ارائه شده بـرای ایـن مشکل، غیرفعـال کـردن برنامه و سپس دوباره فعال کردن آن است.
این مثال‌هـا نشـان می‌دهد کـه در صـورت عـدم دستـرسـی به درایوهای سیستم، ابتـدا باید برنامه‌‌هایی را که احتمـالا مشکل ساز شده‌اند شناسایی کرد و سپس صفحه وب مرتبط با تولید کننده آن برنامه را بررسی کرد. به احتمال زیاد در قسمت پشتیبانی یا
FAQ آن سایت، دستورات ویژه‌ای خواهید یافت که نحوه حل مشکل را توضیح داده اند.
به روز رسانی برنامه های دیگر
یک راه حل احتمالی دیگر اصلاح جزئی یا به روز رسانی کامل برنامه‌ای است که ممکن است منشا مشکل باشد. برای مثال کاربران
NORTON ANTIVIRUS با تداخلی مواجه شدند که بین برنامه INCD از مجموعه برنامه های NERO و ضـد ویـروس NORTON رخ می‌دهـد. در صورت نصب نسخه 5 یا 6 نرم افزار NERO با ضـد ویروس NORTON به تداخـل بر می‌خورید و این امر می‌تـواند باعث از دسترس خارج شدن درایو CD شود.
اگر از یک برنامه ضبط
CD مانند NERO استفاده می کنید، مطمئن شوید که آخرین برنامه‌های به روزرسانی این نرم افزار نصب شده است. فایل‌هـای به روز رسانـی برای حل مشکل تداخل بین نرم‌افزارها معمولا به صورت رایگان در سایت شرکت تولیدکننده قرار دارد.

 


همچنین اگر شما جدیدا ویندوز
XP را روی یـک ویندوز قدیمی‌تر نصب کرده باشید و روی سیستم‌عامل قبلی شما، بعضی از برنامه‌هـای خاص نصب باشد، احتمـالا با پیام خطایی با عنوان «عملکرد نادرست» مواجه خواهید شد که می‌ گوید یکی از درایوهای خاص در دسترس نیست.
مایکروسافت دستـوراتی را در قسمـت پشتیبانـی و راهنمایـی وب سایت خود ارائه کرده است تا بتوان تداخلی را که هنگام ارتقای سیستم عامل خود به ویندوز
XP با آن مواجه می‌‌شـوید را بـرطـرف سازید. بنابـراین برای یافتن تداخـل بین برنامه‌‌ها و راه‌ حـل موجود بـرای آنهـا به قسمت پشتیبانی سایت شرکت مایکروسافت مراجعه کنید.
کنترل کننده ها را بررسی کنید
کنترل جریان داده‌ها بین کامپیوتر و وسایل ذخیره سازی نظیر دیسک‌های نوری، توسط کنترل کننده‌های
IDE (ابزارهای ارتباطی بین تجهیزات الکترونیک) انجام می‌شود. اگر کنترل کننده به درستی کار نکند درایو جانبی نیز از دسترس خارج می شود.
بـرای آنکه بدانید آیا سیستم شمـا با این مشکل مواجه است یا خیر، در ویندوز
XP ابزار DEVICE MANAGER را از مسیر زیر انتخاب کنید:
START>CONTROLPANEL>SYSTEM>HARDWARE>DEVICE MANAGER
در پنجـره
DEVICE MANAGER روی عـلامت (+) کنـار IDE یا IDE ATA/ATAPI CONTROLLERS کلیک کنید.
روی کنترل‌هـای لیست شـده کلیک راست کنیـد و سپس از لیست ظاهر شده گزینه
PROPERTIES را انتخاب کنید. پنجره جدیـدی ظاهـر می‌شـود و در زبـانه GENERAL از این پنجـره می‌ توانید وضعیت درایور مورد نظر را مشاهده کنید.
اگر درایور به درستی کار نمی‌کند، برای پیداکردن آدرس شرکت سـازنده آن درایـور و آدرس اینترنتی آن شرکت، زبانه
DRIVER را انتخاب کنید. برای آنکه ببینید آیا نسخه به روز رسانی شده درایور موردنظر موجود است، در زبانه DRIVER از دکمه UPDATE DRIVER یا UNINSTALL استفاده کنید تـا مشکل درایور برطرف شود.
راهکار جلوگیری
برای جلوگیری از خارج از دسترس شدن درایوها، قبل از نصب هر برنامه جدید، از ابزار
SYSTEM RESTORE استفاده کنید.
این ابزار به شما کمک می‌کند تا در صورت مواجهه با مشکل، دوباره عملکرد سیستم خود را به حالت عادی بازگردانید. از مسیر
START>ALL PROGRAMS>ACCESSORIES>SYSTEM TOOLS، ابزار SYSTEM RESTORE را انتخاب کنید.
در پنـجـره ظاهـر شـده گـزینـه
CREATE A RESTORE POINT را انتخاب کنید. حال تاریخ و ساعت را وارد کنید و سپس روی دکمه CREATE کلیک کنید. با این کار، برای سیستم عامل خود یک نقطه بازگشت (RESTORE POINT) ایجاد کرده‌اید.
هرگاه می‌خـواهید برنامه جدیـدی نصب کنید یا تغییراتی در رجیستری ایجاد کنید، حتما قبل از انجام تغییرات از برنامه
SYSTEM RESTORE استفاده کنید. این کار بسیار ساده می‌تواند در رفع بسیاری از مشکلات احتمالی کارساز باشد.

يکشنبه هجدهم 12 1387

در اغوش عشق نشستم در انتظار چشم های تو بازم نشستم

خسته ام کردی با این دوری در به درم کردی تو کوچه خیابون

این است رسم عاشقی رسمی که واسه هم می مردیم

اشک چشمم رو دراوردی و گفتی دیگه دوست ندارم

با غم تنهایی تنهایم زندگی ام خلوته بی تو

نامردین نظر ندین

دسته ها : اغوش عشق
دوشنبه دوازدهم 12 1387

وقتی بارون می باره تورو یاد من میاره

انگار امشب همه بارون منو تنها نمی ذاره

وقتی با رفتن تو دلم از غم بی قراره

کسی عاشق تو اینجور تک و تنها نمی ذاره

می خوام امشب تا سپیده زیر بارون با تو باشم

می خوام از غم غریبی با خیالتم نباشم

بی بهاره اشنایی با از من جدایی

هم دم وبا دل خستم از غم تو نشستم

دسته ها : بارون عشق
دوشنبه دوازدهم 12 1387

 

پس از آن که مدتی با ویندوز XP کار کردید و به روش کار آن عات کردید، ممکن است متوجه مواردی شوید که دوست دارید تغییر دهید. ویندوز XP فوق العاده انعطاف پذیر است و گزینه های زیادی دارد که بوسیله آنها می توانید واسط ویندوز XP را مطابق روش کار خود کنید.
اکثر تغییراتی که ایجاد خواهید کرد با استفاده از کنترل پانل ویندوز انجام می شوند. کنترل پانل فولدر خاصی است که تعداد زیاد برنامه کوچک با نام آپلت درون آن است. هر اپلت طوری طراحی شده است که بوسیله آن می توانید تنظیمات بخش خاصی از سیستم خود را تعیین کنید. برای مثال آپلت
Display به شما امکان تغییر دادن تنظیمات صفحه نمایش نظیر رنگ پس زمینه، رنگهای پنجره، محافظ صفحه و اندازه صفحه را می دهد. همچنان که در کالی عملی های این بخش خواهید دید می توانید هم از منوی Start و هم از پنجره My Computer به کنترل پانل دسترسی پیدا کنید. همچنین در خواهید یافت که بسیاری از اپلتهای کنترل پانل را می توانید مستقیماً روی منوی میانبر عناصر مختلف رومیزی پیدا کنید. برای مثال کلیک راست کردن روی رومیزی و انتخاب Properties از منوی میانبری که باز می شود درست مثل باز کردن اپلت Displayاز کنترل پانل است. در کار عملی های چند تا از این روشها را برای دسترسی به کنترلهای مشترک مشاهده خواهید کرد.

جمعه نهم 12 1387

در حالی که ورژن ۶ نرم‌افزار Internet Explorer مدت‌هاست که توسط کاربران اینترنت در سراسر جهان استفاده نمی‌شود، هنوز حدود ۲۰ درصد بازدیدکنندگان وبلاگ با IE 6 وبلاگ...

ادامه مطلب»

X